Susitikime Švietimo konferencijoje "LearnED" jau balandžio 8 dieną! Registracija ir bilietai - https://bit.ly/2EeWQmg


Kaip ir kasmet, šalia pranešimų vyks ir diskusija. Šių metų diskusijos tema - "Stereotipai ugdyme. Žmogus svarbiau už lytį". Apie stereotipų pavojus, būdus iš jų išsivaduoti diskutuos ir pavyzdžiais dalinsis edukologė, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė ir atlikėja, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė. Diskusiją moderuos Gabija Vitkevičiūtė.
Dauguma mūsų buvo auginami su pasakymais "čia mergaitėms", "čia berniukams" ir mes stengėmės tų ribų neperžengti. Tačiau, kartais patys to nejausdami, ir šiuolaikinę kartą auginame su panašiais stereotipais ir idėjomis. Jei berniukas yra tvirto charakterio, nebijantis išsakyti savo nuomonę - jį vadiname lyderiu, o jei tokia mergaitė - agresyvia, akiplėša...
Dažnai mokytojai vaikus pagiria žodžiais "geras berniukas" ar "gera mergaitė". Tačiau kenksminga manyti, kad skirtingas lūkestis keliamas vien dėl vaiko lyties. Juk "geras" elgesys yra vienodas visiems nepriklausomai berniukas tai ar mergaitė.
Klasėse su vaikais reiktų kuo daugiau kalbėtis apie lyčių stereotipus, nes vaikams reikia patvirtinimo, kad nėra nieko blogo būti ar jaustis kitokiu ir mokytojas gali būti tas, kuris patvirtina, kad kiekvienas vaikas yra nuostabus. Juk mums svarbu, kad vaikai augtų nevaržomi stereotipų, kad jie jaustųsi laisvi ir būtų mylimi tokie, kokie yra.